• Galego
  • Español
20 Feb

SEMINARIO DE ADESTRAMENTO FUNCIONAL PARA A PREVENCIÓN DE LESIÓNS EN AGILITY

 

A fin de semana do 18 e 19 de febreiro tivo lugar en Moaña un seminario de adestramento funcional organizado pola FGA e impartido por Natalia Peral Le Borgne.

 

Durante a parte teórica do seminario describironse as principais lesións deportivas dos cans de agility para pasar posteriormente a abordarse as técnicas xerais de adestramento do can deportivo e de maneira máis concreta as de quentamento e estiramentos do can.

 

Durante a parte práctica, empezouse por facer unha valoración individual de cada can para posteriormente realizar exercicios de propiocepción e de estiramentos para realizar antes e despois da práctica deportiva. Durante a maña do domingo os participantes aprenderon a relaxar aos cans mediante técnicas de fisioterapia e con estimulación eléctrica.

 

@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 120% }

Natalia Peral é veterinaria e fisioterapeuta. Exerce a súa actividade profesional en Madrid e é a fisioterapeuta do equipo que representará a España no campionato mundial WAO, que se celebrará en Holanda no mes de maio.

Comparte esta nova

Facebook
 
16 Feb

93 e 94 Probas da Liga da Federación Galega de Agility

Podios da proba celebrada o 12 de febreiro de 2017 organizada polo club Euskogal:

Mañá:

Grao 1:

Categoría estándar:

1º Fernando Estevez con “Xeito” de A. Compostela

2º Lucas Currás con “Donna” de Ourencan

3º Susana Pailos con “Xunco” de A. Compostela

Grao 1:

Categoría midi-mini:

1º Manuel Dopico con “Milo” de Scintillas

2º Mónica Álvarez con “Baffy” de Scintillas

3º Deserto

 

Grao 2:

Categoría estándar:

1º Yago Ricoy con “Avar” de Lobos de Naraío

2º Silvia López con “Cata” de A. Patas

3º Pablo Meizoso con “Gina” de Lobos de Naraio

 

Categoría midi-mini:

1º Julio Freire con “Asmoán” de A. Patas

2º Jorge Vázquez con “Núa” de A. Compostela

3º Leticia Herrero con “Rex”

Infantil:

1º Laura Vidal con “Molly” de A. Patas

2º e 3º desertos

Tarde:

Grao 1:

Categoría estándar:

1º Lucas Currás con “Donna” de Ourencan

2º Natalia Durán con “Bela” de Scintillas

3º Fernando Estevez con “Xeito” de A. Compostela

Categoría midi-mini:

1º Sonia Ramos con “Nara” de Lobos de Naraío

2º Manuel Dopico con “Milo” de Scintillas

3º Mónica Álvares con “Baffy” de Scintillas

Grao 2:

Categoría estándar:

1º Jorge Vázquez con “Modia” de A. Compostela

2º Silvia López con “Cata” de A. Patas

3º Julio Freire con “Chika” de A. Patas

Categoría midi-mini:

1º Julio Freire con “Asmoan” de A. Patas

2º Jorge Vázquez con “Núa” de A. Compostela

3º Rosa Méndez con “Simba” de A. Compostela

Infantil:

1º Samuel Freire con “Chika” de A. Patas

2º Laura Vidal con “Molly” de A. Patas

 

@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: #000000; line-height: 120%; orphans: 2; widows: 2 } p.western { font-family: "Calibri", sans-serif; font-size: 11pt; so-language: es-ES } p.cjk { font-family: "Calibri", sans-serif; font-size: 11pt } p.ctl { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 11pt; so-language: ar-SA }

Xulgou as probas de grao 1 Rosa Méndez e as de grao 2 Violeta Pereira e Fernando Estevez

Comparte esta nova

Facebook
 
02 Feb

Comparte esta nova

Facebook
 
06 Dec

Comparte esta nova

Facebook
 
03 Dec

87ª e 88ª Probas da Liga da Federacion Galega de Agility

O día 27 de novembro tivo lugar en Naraio unha proba da liga da Federación Galega de Agility. A proba organizouna o club Lobos de Naraío e os resultados foron os seguintes:

Mañá:

Grao 1:

Categoría estándar:

1º Julia Rodríguez con “Buffy” de A. Compostela

2º Daniela Pérez con “Elvis” de Lobos de Naraío

3º Pablo Meizoso con “Gina” de Lobos de Naraío

Categoría midi-mini:

Deserto

Grao 2:

Categoría estándar:

1º Julio Freire con “Chika” de A. Patas

2º Fernando Estevez con “Pepa” de A. Compostela

3º Silvia López con “Cata” de A. Compostela

 

Categoría midi-mini:

1º Julio Freire con “Asmoán” de A. Patas

2º Rosa Méndez con “Simba” de A. Compostela

3º Jorge Vázquez con “Núa” de A. Compostela

Infantil:

1º Brais Blanco con “Pelusa” de A. Compostela

2º Samuel Freire con “Chika” de A. Patas

 

Tarde:

Grao 1:

Categoría estándar:

1º Pablo Meizoso con “Gina” de Lobos de Naraío

2º Ina Wünschmann con “Nanouk” de Lobos de Naraío

3º Alice Zaharadnikova con “Bimba” de Lobos de Naraío

Categoría midi-mini:

1º Sonia Ramos con “Nara” de Lobos de Narahío

Grao 2:

Categoría estándar:

1º Fernando Estevez con “Pepa” de A. Compostela

2º Yago Ricoy con “Avar” de Lobos de Naraío

3º Javier Sánchez con “Wester” de Lobos de Naraío

Categoría midi-mini:

1º Julio Freire con “Asmoan” de A. Patas

2º Rosa Méndez con “Simba” de A. Compostela

3º Violeta Pereira con “Romi” de A. Patas

 

Infantil:

1º Samuel Freire con “Chika” de A. Patas

 

 

 

Xulgaron as probas de grao 1 Rosa Méndez e Javier Sánchez e as de grao 2 Violeta Pereira e Jorge Vázquez

Comparte esta nova

Facebook
   
23 Out

85ª e 86ª Probas da Liga da Federación Galega de Agility

O día 23 de outubro tivo lugar en Padrón unha proba da Liga da Federación Galega de Agility. A proba organizouna o club Euskogal e os resultados foron os seguintes:

Mañá:

Grao 1:

Categoría estándar:

1º Goretti Fernández con “Xira” de A. Compostela

2º Alejandro Caamaño con “Tato” de Euskogal

3º Julia Rodríguez con “Buffy” de A. Compostela

Categoría midi-mini:

1º Leticia Herrero con “Rex” de Euskogal

2º Ana Martínez con “Rúa” de A. Compostela

3º Sonia Ramos con “Nara” de Lobos de Narahío

Grao 2:

Categoría estándar:

1º Silvia López con “Cata” de A. Compostela

2º Fernando Estevez con “Pepa” de A. Compostela

3º Yago Ricoy con “Avar” de Lobos de Narahío

Categoría midi-mini:

1º Violeta Pereira con “Romi” de A. Patas

2º Jorge Vázquez con “Núa” de A. Compostela

3º Silvia Núñez con “Nandito” de A. Compostela

Infantil:

1º Brais Blanco con “Pelusa” de A. Compostela

2º Samuel Freire con “Chika” de A. Patas

3º Hugo Otero con “Hada” de A. Patas

Tarde:

Grao 1:

Categoría estándar:

1º Susana Pailos con “Xunco” de A. Compostela

2º Diego Gómez cocn “Tea” de A. Compostela

3º Alejandro Caamaño con “Tato” de Euskogal

Categoría midi-mini:

1º Ana Martínez con “Rúa” de A. Compostela

2º Leticia Herrero con “Rex” de Euskogal

3º Sonia Ramos con “Nara” de Lobos de Narahío

Grao 2:

Categoría estándar:

1º Julio Freire con “Chika” de A. Patas

2º Jorge Vázquez con “Modia” de A. Compostela

3º Silvia López con “Cata” de A. Compostela

Categoría midi-mini:

1º Julio Freire con “Asmoan” de A. PAtas

2º Jorge Vázquez con “Núa” de A. Compostela

3º Rosa Méndez con “Simba” de A. Compostela

 

Infantil:

1º Samuel Freire con “Chika” de A. Patas

2º Hugo Otero con “Hada” de A. Patas

 

 

 

Xulgaron as probas de grao 1 Anxo Rodríguez e Yago Ricoy e as de grao 2 Fernando Estevez e Bruno Otero

Comparte esta nova

Facebook